فروشگاه ولتاژ صنعت
خانه / تجهیزات تابلو / پخش انواع گلندهای پلاستیکی و فلزی کابل (PG – M)

پخش انواع گلندهای پلاستیکی و فلزی کابل (PG – M)

کاربرد گلند کابل

گلند کابل یکی از قطعات پرکاربرد در تابلوهای برق یا جعبه های توزیع می باشد . اگر بخواهیم بصورت کاملا ایمن یک سر کابل را به جعبه توزیع یا تابلو برق متصل نماییم بهترین گزینه استفاده از گلند می باشد. هدف استفاده از این قطعه جلوگیری از آسیب دیدگی کابل و محتویات جعبه می باشد. بدین صورت که با استفاده از آن، از طرفی کابل از عواملی چون خوردگی و پارگی توسط قسمت تیز تابلو برق به صورت ویژه جلوگیری می شود و از طرفی هم از نفوذ هر گونه جسم خارجی مثل گرد و غبار و رطوبت به داخل جعبه به صورت کامل جلوگیری می شود.
گلندها بصورت پلاستیکی و فلزی و در اندازه‌های متفاوت تولید می‌شوند که انتخاب هر گلند بر اساس سطح مقطع کابل مورد نظر صورت می‌پذیرد. دو استاندارد برای گلندها رایج می باشد، استاندارد متریک (M) و استاندارد PG .

گلند های پلاستیکی با رزوه استاندارد PPG) PG)

گلندهای پلاستیکی جزء پرمصرف ترین گلندها در بازار می باشند . رزوه گلندهای PPG بر اساس استاندارد ” Panzergewinde ” آلمان طراحی و ساخته شده است . این گلندها در ۱۱ سایز مختلف، از سایز PG7 تا PG63 موجود می باشند که هر سایز، بازه قطری کابل مخصوص به خود را پوشش می دهد. نایلون تنش زدایی شده به کار رفته در این گلندها از نوع پلی آمید ۶ خود خاموش شونده بوده و درجه حفاظت آنها IP68 می باشد. رنگ این گلندها معمولا طوسی می باشد.


گلند های پلاستیکی PPG از ۵ قسمت تشکیل شده است : ۱- مهره تثبیت کننده ۲- واشر آب بندی ۳- بدنه و چنگال ۴- واشر محافظ کابل ۵- درپوش.

گلندهای پلاستیکی با استاندارد رزوه متریک (PMG)

رزوه گلندهای PMG بر اساس واحد اندازه گیری استاندارد ISO ، یعنی متریک (میلی متر) طراحی و ساخته شده است. این گلندها دارای ۸ سایز مختلف (M63 – M50 – M40 – M32 – M25 – M20 – M16 – M12) می باشد که هر سایز، بازه قطری کابل مخصوص به خود را پوشش می دهد . نایلون تنش زدایی شده به کار رفته در این گلندها از نوع پلی آمید ۶ خود خاموش شونده بوده و درجه حفاظت آنها IP68 می باشد. رنگ معمول این گلندها مشکی می باشد.

گلندهای برنجی با رزوه استاندارد MPG و MMG

جنس این گلندها از برنج به همراه آبکاری نیکل می باشد. گلند های فلزی عمدتا در محیط بیرونی که بازه دمایی وسیعی را شامل می شود، و دائما تحت اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. روکش نیکل به کار رفته، از خوردگی و زنگ زدگی گلند جلوگیری می کند.
رزوه گلند های MPG مانند گلندهای پلاستیکی بر اساس استاندارد ” Panzergewinde ” آلمان و رزوه گلندهای MMG بر اساس واحد اندازه گیری استاندارد ISO ، یعنی متریک طراحی و ساخته شده است.
سایز گلندهای برنجی دقیقا مشابه سایز گلندهای پلاستیکی و درجه حفاظت آنها نیز ، IP68 می باشد

سایز رزوه MPG

سایز رزوه MPG

PG7 – PG9 – PG11 – PG13.5 – PG16 – PG21 – PG29 – PG36 – PG42 – PG48

سایز رزوه MMG

سایز رزوه MMG

M12 – M16 – M20 -M25 – M32 – M40 – M50 -M63

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
ولتاژ صنعت
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129617520
شماره تلفن ثابت: 02171053385 - 02171053380
آدرس کانال: voltagesanat@
پست الکترونیکی: voltagesanat@gmail.com

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ریل مینیاتوری شایان

پخش انواع ریل های مینیاتوری شایان

ریل های مینیاتوری جهت نصب تجهیزات در درون تابلو برق از ریل های مینیاتوری استفاده …